Turistická chata KČT


foto Ota Bartoš   ...   další fotky

Chata Na Čiháku

Historie

Bývalou hospodu Ve mlýně koupil Odbor KČT Hradec Králové v roce 1930. Po nezbytných opravách a přestavbách byla pro veřejnost otevřena 19. června 1932 pod názvem penzion Hrádeček. Současný název Na Čiháku pochází z roku 1945.  více...

Diskuse-jak se vám na Čiháku líbilo-nelíbilo

Pokud se vám bude na Čiháku líbit, napište to a řekněte ostatním. Pokud máte nějaké připomínky řekněte to nám a napište co můžeme zlepšit. Moc nám to pomůže v naši další práci a ostatním dalším v příjemném pobytu na Čiháku. Děkujeme.

Na Čiháku to stále žije.

Sněhu tu jsou hromady. Přístup do restaueace ale stále udržujeme. Pondělí až pátek otevíráme od 14,oo hod. na objednání. Uděláme vše aby vám u nás chutnalo a bylo vám teplo. V sobotu a v neděli máme otevřeno od 12,oo hod. Vaříme polévky, 1 - 2 hotovky a minutky. Někdy i více. Točíme pivo Holbu, moravské víno, kofolu a malinovku. Vaříme grogy, čaje i svařáky. Zveme i do rodinné sauny ve "sněhovém klálovství". Objednejte se. Napište nebo zavolejte.

Na HROMNICE o panáka více.

V sobotu 2.února příjďte zapálit svíčku ke kapličce Sv.Anničky. Od 19,oo hod. nám zahrají VLCI z Hradce Králové k tanci i poslechu. V průběhu večera bude vyvěšena "Čihácká vlajka". Připravujeme zábavné soutěže. Panáka nebo víno zdarma navíc. Těšíme se na vás.


Nabídka pobytů a služeb

Ozdravné, regenerační a naučné pobyty v klidném prostředí Orlických hor na hranici s Polskem.

Nabízíme celoroční provoz – ubytování ve jedno až čtyřlůžkových pokojích s možností stravování – snídaně, polopenze, plná penze.
Dále nabízíme doprovodné služby, úschovnu kol a lyží, dětský koutek, samostatnou hernu pro děti, salónek pro uzavřenou společnost (40 osob), posezení u krbu, fitness, sauna, vířivka, slevy pro školy a skupiny.
Venku pak velkou trampolínu, houpačky, prolézačky, bazének, rybníček, venkovní ohniště, travnaté hřiště na volejbal. V ohradě kozy a ovečku.

Nabízíme i hotelovou dopravu pro ubytované minibusem o 9 místech s vlekem (12 Kč/km).

Podrobnosti...

Aktuální nabídka pobytu (pdf)


Aktivity v okolí

Zajímavosti v okolí, výlety

Letní aktivity: Okolí Čiháku je vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku, letní víkendové spojení cyklobusem s Šerlichem. Je zde mnoho naučných stezek, např. Zemská brána nebo stezka údolím Divoké Orlice přes Klášterec nad Orlicí až na Pastviny. V okolí zbytky pevnostního systému – pevnosti Hanička, Bouda. Východisko mnoha turistických stezek. Např. k Zemské bráně, na Panská pole k pevnosti Hanička, do Neratova k unikátnímu kostelu se skleněnou střechou, na pastvinskou přehradu nebo 1 km do adrenalinového centra v Českých Petrovicích.    více...

Zimní aktivity: Kolem chaty vedou lyžařské tratě. V Českých Petrovicích (2 km) jsou dvě sjezdovky a lyžařská škola pro začátečníky. Další lyžování v Bartošovicích v Orl. horách (5 km), sjezdovky v Říčkách (17 km) a polském Zielienci (27 km).   více...

Chata Na Čiháku, Čihák č.p. 12, Klášterec nad Orlicí, 564 01 – pošta Žamberk
telefon:+420 604 231 828, +420 604 281 230, +420 465 381 903
info@chatanacihaku.cz, ps-bartos@seznam.cz  •  www.chatanacihaku.cz

Zprava z webovych stranek CHATA NA CIHAKU  •  copyright © by Otakar Bartos & Michael Stanovský, 2012-2019  •  login