Turistická chata KČT

PODZIM NA ČIHÁKU

foto Valina Hassmanová   ...   další fotky

Chata Na Čiháku

Historie

Bývalou hospodu Ve mlýně koupil Odbor KČT Hradec Králové v roce 1930. Po nezbytných opravách a přestavbách byla pro veřejnost otevřena 19. června 1932 pod názvem penzion Hrádeček. Současný název Na Čiháku pochází z roku 1945.  více...


26. července 2020
Bohoslužba
s požehnáním kapli sv. Anny

U příležitosti svátku sv. Anny vás
obec Klášterec nad Orlicí

zve v neděli 26. července 2020 na Čihák

V opravené kapli sv. Anny se uskuteční bohoslužba s požehnáním kapli.

P R O G R A M:
13:30 – vystoupení pěveckého souboru „ŠestTet“
14:00 – Mše Svatá s požehnáním kapli
15:30 – hudební vystoupení

Možnost posezení a občerstvení je zajištěna v turistické chatě až do večerních hodin.
Bude se podávat káva, večer bude i hudba.

Budeme moc rádi, pokud přijmete naše pozvání a strávíte s námi příjemné odpoledne.


Chata na Čiháku v provozu

V tomto období a složité situaci máme otevřeno okénko na občerstvení.Někdy stačí jen zazvonit "Nejsme-li tady, jsme někde jinde, ještě se ale nestalo, abychom nebyli nikde". Vaříme na objednání./604 231 828//hotovky-guláše, vepřo-knedlo-zelo atd./ Minutky i speciality/řízky,smažený sýr,medailonky, Čiháckou pikantní směs s bramboráčky, ale i výborná pečená kolena, kuřecí křidélka i tataráček/ do přinesených nádob. OBJEDNÁVEJTE. Tradiční KOZÍ HODY 27. a 28.10. od 12,oohod. BUDOU!!! /kozí klobásky,gulášek,řízečky i kozí maso na kořenové zelenině. Jako novinka budou chilli kozí klobásy/. Kozí speciality dáme na objednávku do přinesených nádob. Z vinotéky natočíme dobré víno z Perné u Mikulova. Točíme pivo, kofolu i malinovku HUSÍ HODY plánujeme na listopadový svátek 17.11. Zveme na Svatomartinské menu a víno. Doufáme, že vás již budeme moci pozvat do restaurace.


Chata s celoročním provozem

Nabízíme ozdravné, regenerační nebo naučné pobyty v klidném prostředí Orlických hor na hranici s Polskem. Tuto tvoří tok hraničního potoku, který se vlévá do Divoké Orlice u Zemské brány, cca 800 m pod Čihákem.

Vaříme domácí jídla v polopenzi nebo plné penzi v příznivých cenách a jsme schopni se přizpůsobit každému přání. Na chatě jde o levné ubytování turistické třídy v majetku Klubu českých turistů, sociální zařízení společné. Kromě toho máme k dispozici dva bezbariérové apartmány.


Nabídka pobytů a služeb

Ozdravné, regenerační a naučné pobyty v klidném prostředí Orlických hor na hranici s Polskem.

Nabízíme celoroční provoz – ubytování v jedno až čtyřlůžkových pokojích s možností stravování – snídaně, polopenze, plná penze.
Dále nabízíme doprovodné služby, úschovnu kol a lyží, salónek pro uzavřenou společnost (do 40 osob), společenská místnost s dětským a kuchyňským koutem, fitness, sauna, vířivka, slevy pro školy a skupiny.
Venku pak velkou trampolínu, houpačky, prolézačky, bazének, rybníček, venkovní ohniště, travnaté hřiště na volejbal. V ohradě kozy, v rybníčku ryby.

Zajišťujeme dopravu k vlaku nebo autobusu šestimístným vozidlem za 10 Kč/km.

Podrobnosti...


Aktivity v okolí

Zajímavosti v okolí, výlety

Letní aktivity: Okolí Čiháku je vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku, letní víkendové spojení cyklobusem s Šerlichem. Je zde mnoho naučných stezek, např. Zemská brána nebo stezka údolím Divoké Orlice přes Klášterec nad Orlicí až na Pastviny. V okolí zbytky pevnostního systému – pevnosti Hanička, Bouda. Východisko mnoha turistických stezek. Např. k Zemské bráně, na Panská pole k pevnosti Hanička, do Neratova k unikátnímu kostelu se skleněnou střechou, na pastvinskou přehradu nebo 1 km do adrenalinového centra v Českých Petrovicích.    více...

Zimní aktivity: Kolem chaty vedou lyžařské tratě. V Českých Petrovicích (2 km) jsou dvě sjezdovky a lyžařská škola pro začátečníky. Další lyžování v Bartošovicích v Orl. horách (5 km), sjezdovky v Říčkách (17 km) a polském Zielienci (27 km).   více...

Chata Na Čiháku, Čihák č.p. 12, 564 01 – Klášterec nad Orlicí
telefon:+420 604 231 828, +420 604 281 230
ps-bartos@seznam.cz  •  www.chatanacihaku.cz

webmaster  •  copyright © by Otakar Bartos & Michael Stanovský, 2012-2020  •  login