Turistická chata KČT


foto Michael Stanovský   ...   další fotky

Turistická chata Na Čiháku

Provoz chaty obnoven od pondělí 24. května 2021

Poskytovat ubytovací služby je možné všem, kteří nemají žádné příznaky onemocnění covid-19 a prokáží, že splňují jednu z následujících podmínek:

1. Podstoupili nejdéle 48 hodin před nástupem na ubytování buď PCR nebo antigenní test v odběrovém centru s negativním výsledkem. Tyto osoby se mohou ubytovat nejdéle na 7 dní a pokud chtějí pobyt prodloužit, musejí splnit tuto podmínku znovu, nebo si na místě udělat samotest s negativním výsledkem.
2. Podstoupili kompletní očkování proti onemocnění covid-19 a mají o tom certifikát vystavený Ministerstvem zdravotnictví ČR. Od poslední dávky muselo uplynout alespoň 14 dnů.
3. Prodělali onemocnění covid-19, uplynula jim doba nařízené izolace a od prvního pozitivního PCR nebo POC antigenního testu neuběhlo více než 90 dnů.


Historie

Bývalou hospodu Ve mlýně koupil Odbor KČT Hradec Králové v roce 1930. Rok po zakoupení hostince byly arch. Rejchlem dokončeny plány na výstavbu ubytovacího objektu. Po nezbytných opravách a přestavbách byla pro veřejnost otevřena 19. června 1932 pod názvem penzion Hrádeček. Současný název Na Čiháku pochází z roku 1945. Chata byla v roce 2006 převedena do přímého majetku Ústředí KČT, které má větší možnosti při financování přestavby chaty.   více...


Výběrové řízení na nového nájemce turistické chaty KČT Na Čiháku

Klub českých turistů se sídlem Revoluční 1056/8a, 110 05 Praha 1, Česká republika, vyhlašuje výběrové řízení na nového nájemce turistické chaty KČT Na Čiháku, Čihák 12, Klášterec nad Orlicí, 564 01 Žamberk.
Podrobné informace k výběrovému řízení najdete v přílohách.

V prvním kole (uzávěrka byla 30. dubna 2021) se do výběrového řízení na nájemce chaty KČT Na Čiháku nikdo nepřihlásil. Z toho důvodu byla, na základě rozhodnutí Vedení KČT, cena ročního nájmu z původních 400.000,- Kč + DPH snížena na 300.000,- Kč + DPH.

Předmětem pronájmu je turistická chata KČT Na Čiháku, Čihák 12, Klášterec nad Orlicí, 564 01 Žamberk
včetně příslušenství, vybavení provozovny s výjimkou vybavení, které bude novým nájemcem odkoupeno, a pozemků.
Doba nájmu: Od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2026 s možností opce na dalších 5 let
Výše nájmu: Minimální výše nájmu musí být 300.000,- Kč + DPH za rok
Nájem musí být placen měsíčně ve 12 stejných platbách, vždy nejpozději ke každému 15. dni v měsíci na daný měsíc.
Součástí nájemní smlouvy je odkoupení vybavení chaty ve vlastnictví KČT, se zůstatkovou cenou ve výši 5.000,- Kč vč. DPH, které je vymezeno v příloze č. 1 k této nabídce, a také odkoupení vybavení chaty ve vlastnictví nájemce, které je vymezeno v příloze č. 2 k této nabídce, za kupní cenu stanovenou dohodou.

Chata se nachází v Orlických horách na území obce Klášterec nad Orlicí, v blízkosti Zemské brány a říčky Divoká Orlice, v zastavěném území obce. Před chatou je křižovatka značených turistických tras. Jedná se o zděnou budovu, ke které byla v letech 1931–1932 přistavěna dependance. Pro ubytování hostů je zde k dispozici 37 lůžek z toho je 6 dvoulůžkových, 5 čtyřlůžkových pokojů + dva bezbariérové pokoje se sociálním příslušenstvím (1/2 a 1/3). Na pokojích jsou umyvadla a na chodbách je společné sociální vybavení. V přízemí hlavní budovy se nachází restaurace a společenská místnost pro děti a rodiče, dětský koutek, TV, kuchyňka. V kuchyni je konvektomat a sporák na plyn (PB). Úschovna kol a lyží je k dispozici. Chata je přístupná automobilem po asfaltové cestě, u chaty je cca 12 parkovacích míst.
Chata je vybavena ústředním vytápěním s 2 kotly na uhlí a dřevo v hlavní budově. Má vlastní zdroj pitné vody ze studny.

Podrobnosti a závazný text výběrového řízení naleznete v příloze 3 resp. na stránkách KČT:
https://kct.cz/clanky/vyberove-rizeni-chata-kct-na-cihaku-2-kolo

Kontakty: kct@kct.cz, hrubec@kct.cz, kasovsky@kct.cz

Příloha č.1 – Inventář KČT k prodeji (excel)
Příloha č.2 – Inventář nájemce k prodeji (prosím otevírejte v Excelu)
Příloha č.3 – Výběrové řízení Na Čiháku č. 2 (Word)


Chata s celoročním provozem

Nabízíme ozdravné, regenerační nebo naučné pobyty v klidném prostředí Orlických hor na hranici s Polskem. Tuto tvoří tok hraničního potoku, který se vlévá do Divoké Orlice u Zemské brány, cca 800 m pod Čihákem.

Vaříme domácí jídla v polopenzi nebo plné penzi v příznivých cenách a jsme schopni se přizpůsobit každému přání. Na chatě jde o levné ubytování turistické třídy v majetku Klubu českých turistů, sociální zařízení společné. Kromě toho máme k dispozici dva bezbariérové apartmány.


Nabídka pobytů a služeb

Ozdravné, regenerační a naučné pobyty v klidném prostředí Orlických hor na hranici s Polskem.

Nabízíme celoroční provoz – ubytování v jedno až čtyřlůžkových pokojích s možností stravování – snídaně, polopenze, plná penze.
Dále nabízíme doprovodné služby, úschovnu kol a lyží, salónek pro uzavřenou společnost (do 40 osob), společenská místnost s dětským a kuchyňským koutem, fitness, sauna, vířivka, slevy pro školy a skupiny.
Venku pak velkou trampolínu, houpačky, prolézačky, bazének, rybníček, venkovní ohniště, travnaté hřiště na volejbal. V ohradě kozy, v rybníčku ryby.

Podrobnosti...


Aktivity v okolí

Zajímavosti v okolí, výlety

Letní aktivity: Okolí Čiháku je vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku, letní víkendové spojení cyklobusem s Šerlichem. Je zde mnoho naučných stezek, např. Zemská brána nebo stezka údolím Divoké Orlice přes Klášterec nad Orlicí až na Pastviny. V okolí zbytky pevnostního systému – pevnosti Hanička, Bouda. Východisko mnoha turistických stezek. Např. k Zemské bráně, na Panská pole k pevnosti Hanička, do Neratova k unikátnímu kostelu se skleněnou střechou, na pastvinskou přehradu nebo 1 km do adrenalinového centra v Českých Petrovicích.    více...

Zimní aktivity: Kolem chaty vedou lyžařské tratě. V Českých Petrovicích (2 km) jsou dvě sjezdovky a lyžařská škola pro začátečníky. Další lyžování v Bartošovicích v Orl. horách (5 km), sjezdovky v Říčkách (17 km) a polském Zielienci (27 km).   více...

Chata Na Čiháku, Čihák č.p. 12, 564 01 – Klášterec nad Orlicí
telefon: +420 604 231 828, +420 604 281 230, +420 737 001 275
ps-bartos@seznam.cz  •  www.chatanacihaku.cz

webmaster  •  copyright © by Otakar Bartos & Michael Stanovský, 2012-2021  •  login